x
„GetJet Airlines“ – pirmoji Baltijos šalyse įsigijusi orlaivį „Airbus A330“

 

 

„GetJet Airlines“ – viena iš pagrindinių aviakompanijų dirbanti su didžiausiais Lietuvoje turo operatoriais – „Novaturu“ ir „Tez Tour“.

 

Vakar Kauno oro uoste nusileido šios lietuvių kompanijos įsigytas didžiausias Baltijos šalyse registruotas orlaivis „Airbus A330“. Aviacijoje dar kitaip vadinamas „wide-body“, šio tipo lėktuvas gali atlikti transatlantinius skrydžius.

 

„Airbus A330“ nuotolis yra didesnis nei 10 tūkst. km, tad šio orlaivio įsigijimas leis aviakompanijai sustiprinti savo pozicijas rinkoje bei išbandyti tolimųjų skrydžių verslo nišą, taip mažai išvystytą Baltijos šalyse. Lėktuvas 2–3 mėnesius Lietuvoje bus rengiamas būsimai eksploatacijai. Per šį laikotarpį taip pat bus rengiama tolimiesiems skrydžiams reikalinga dokumentacija.

 

 

 

Techniniai „Airbus A330“ duomenys iš ties įspūdingi – orlaivyje yra 307 vietos, iš jų 30 – verslo klasės, o vienoje ekonominės klasės eilėje gali sėdėti 8 keleiviai. Bendras orlaivio ilgis yra 63 metrai, o maksimalus jo pakilimo svoris – 242 tonos. Lėktuvo rinkos kaina – 70 mln. JAV dolerių.

 

Kasdien tokio tipo orlaiviais įvykdomi daugiau nei 1400 skrydžių visame pasaulyje tokiais maršrutais kaip Tokijas-Londonas, Pekinas-Melburnas, Los Andželas-Dublinas.

 

„GetJet Airlines“ pradėjo derybas su tarptautinėmis aviakompanijomis dėl orlaivio nuomos. Vieno populiariausių „wide-body“ orlaivių visame pasaulyje nuoma siūloma ir didiesiems Lietuvos kelionių organizatoriams, kurie svarsto galimybę naujuoju orlaiviu skraidinti ir lietuvius, pasirenkančius tolimųjų krypčių keliones.

 

Šaltinis Made in Vilnius