x
Ką verta pamatyti nuvykus į Sardiniją

Sardinija yra viena iš seniausių salų visoje Europoje. Lyginant su itin gerai žinoma Sicilijos sala, Sardinija gerokai mažiau lankoma. Tačiau šioje saloje taip pat galite rasti įdomių vietų, kurias verta aplankyti, ei nuveikti šį tą įdomaus ir gniaužiančio kvapą. Sardinijos turizmo centras šią salą vadina „beveik žemynu“. Tad nutarėme Jums pristatyti ką ištiesų verta pamatyti nuvykus į Sardiniją.

 

Pamatykite vieną iš 8000 Nuraghi

 

Šie nepaprasti statiniai yra panašus į bičių avilius. Šiuos keistus statinius galima rasti tik sardinijos saloje. Anot mokslininkų, manoma, kad jie buvo naudojami religinėms apeigoms ir pasitarnavo kaip šventyklos. Žinomiausia Nuraghi yra Nuraxi su Barumini, kuri yra laikoma UNESCO Pasaulinio Paveldo vieta. Barumini yra įsikūrusi apie 60 kilometrų į šiaurę nuo Sardinijos sostinės Cagliari.

Ką verta pamatyti nuvykus į Sardiniją

 

 

Pasilepinkite jūra ir puikiu paplūdimiu

Manoma, kad Sardinijos sala turi vienus iš gražiauisų paplūdimių Europoje, tad apsilankę čia, būtinai turite aplnkyti vieną iš jų. Patys garsiausi paplūdimiai, tokie kaip Cala Gonone, Li Coggi paplūdimys, ar turistinis Costa Smeralda nuolat atsiduria geriausių sąrašuose. Pats gražiausias paplūdimys yra La Pelosa, šalia Stintino, apie 50 km į šiaurę nuo Alghero oro uosto. Dažniausiai, mažame Stintino miestelyje, kuris yra šalia paplūdimipo gyvena tik apie 1 200 gyventojų, tačiau šis skaičius itin išauga vasaros sezino laikotarpiu, kai tūkstančiai Sardinijos gyventojų ir turistų lanko šiuos nuostabius salos paplūdimius.

Ką verta pamatyti nuvykus į Sardiniją

 

Paragaukite vietinio maisto ir gėrimų

 

Vienas iš būtiniauisų dalykų, kuriuos reikia išmėginti lankantis Sardinijoje, tai paragauti vietinio maisto ir gėrimų. Vietinis maistas yra itin gero skonio, ypatingai čia pat gaminamas Cannonau vynas. Vietiniai taip pat mėgsta paskanauti Carasau (plona traški duonos rūšis) ir Culurgiones (įdaryti makaronai su sūriu, mėtomis ir kitais ingredientais). Tai yra patiekalai, dažniausei gaminami Sardinijoje. Vietinis restoranas Su Combidu, įsikūręs sostinės Cagliari centre, yra puiki vieta atrasti naujus Sardinijos skonius. Nepaisant to, visoje šalyje taip pat yra puikių vietinių.

Ką verta pamatyti nuvykus į Sardiniją

 

 

Susipažinkite su Sardinijos augalija ir gyvūnija

 

Kaip ir kiekviena šalis ar sala, Sardinija pasižymi savo retais gyvūnais bei unikalia gamta. Daugybė skirtingų rūšių paukščių, kaip kikiliai ir flamingai, aplanko salą kiekvienais metais atskrisdami dideliais būriais. Ruoniai ir vėžliai gyvena Sardinijos vandenyse, o antarkties banginiai gan reguliariai gali būti užmatomi netoli kranto.

Ką verta pamatyti nuvykus į Sardiniją