x
Ką verta žinoti apie Egipto virtuvę prieš keliaujant į šią šalį?

Kiekvienam keliaujančiam į Egiptą tiek su šeima, tiek vienam kyla tie patys klausimai. Ką verta žinoti apie Egipto virtuvę prieš keliaujant į šią šalį? Ką verta paskanauti ir išbandyti?

Jei vykstate į Egiptą ir nežinote ko tikėtis iš virtvės šefų, šiame straipsnyje rasite keletą atsakymų.

 

Egipto virtuvė susifomavo dar senovės Egipto laikais, tačiau tautų maišymasis darė savo įtaką. Osmanų imperijos laikais labai prigijo kai kurie turkiškos virtuvės įpatumai, todėl tarp šių dviejų tautų patiekalų galima rasti nemažai panašumų. Atsiradusi islamo religija taip pat pakoregavo Egipto virtuvę – buvo apribotas alkoholio vartojimas.

Duona Egipto virtuvėje užima labai svarbią vietą, tikriausiai ne mažesnę nei Lietuvoje. Būtent egiptiečiai daugiau nei prieš penkis tūkstančius metų iškepė pirmąjį duonos kepalą. Neveltui jie ją vadina „aish“, kas išvertus reiškia – „gyvenimas“.

Taip pat egiptiečiai gausiai vartoja pupas, džiutą, ryžius, įvairias daržoves, kurių šviežių galima gauti ištisus metus. Ryžiai užima labai svarbią vietą šios šalies virtuvėje. Jie gaminant dažniausiai pagardinami riešutais, svogūnais, daržovėmis, taip pat, gali būti ir mėsos. Mėsa egipte yra prabanga, todėl ji vartojama mažais kiekiais. Populiariausi pieno produktai, tai jogurtas ir sūris. Egptiečių vietinis sūris, kuris vadinamas „gibna“ yra dviejų rūšių. Vienas – kietas ir vos gelsvas, kitas – labai panašus į fetą. Dažnai sūriai naudojami salotoms gardinti arba sumuštiniams daryti.

Tikriausiai patys populiariausi mėsos patiekalai – kebabai bei kofta. Egiptietiškas kebabas dažniausiai yra marinuota aviena arba jautiena, kuri yra kepama ant grilio. Tai visai kitoks kebabas nei mes įpratę matyti Lietuviškose užkandinėse. Jis patiekiamas su daug petražolių, kepintais svogūnais bei pomidorais. Valgomas su salotomis arba duona. Gali pasirodyti keista, tačiau Egipte balandžiai laikomi nacionaliniu gardumynu. Jie vadinami „hamam“, dažniausiai įdaryti ryžiais bei prieskoniais. Neretai troškinami kartu su svogūnais, grikiais bei pomidorais.

Shawarma, tai kitas egiptiečių nacionalinis patiekalas, kiek panašus į graikų sumuštinį ar turkišką kebabą. Kepta ėriuko arba viščiuko mėsa supjaustyta mažais gabalukais patiekiama karštoje lėkštėje su pomidorų padažu ir garnyru. Kitas patiekalas, tai Kushari, gaminamas iš makaronų, ryžių, lęšių, avinžirnių, kurie gardinami aštriu padažu, pagamintu iš acto, česnakų ir pomidorų. Šis mišinys paduodamas dubenėlyje.

 

Šiek tiek apie egiptiečių skanumynus

Kunafatai, tai pagrindinė desertų rūšis šioje šalyje, kuri ypač mėgiama per šventes. Ji gaminama iš skystos tešlos, kuri leidžiama ant karštos lėkštės tampa panaši į vermišelius. O „baklava”, tai bendrinis pavadinimas visų kepinių su cukruotu viršumi, gardinamų pistacijomis bei sirupu. Kitas skanumynas, tai Om Ali, razinų pyragas, kuris yra išmirkytas piene ir visada patiekiamas karštas. Ledai Egipte visai kitokie nei pas mus. Čia jie neriebūs, lengvi ir gan tąsios tektūros.

Ką verta žinoti apie gėrimus?

Arbatą egiptiečiai geria salžią ir stiprią, paprastai patiekiamą stiklinėse. Kavą kaip ir arbatą, egiptiečiai mėgsta stiprią ir saldžią. Kava saldinama verdant, todėl norimo saldumo reikia užsisayti iš anksto. Be to, „ahwa“ kava niekada negeriama su grietinėle.Dar vienas gėrimas, kurį verta paragauti egipte, tai „karkade“ (Sudano rožių arbata). Ji yra gaminama iš hibisko, turi rūgštoką skonį bei raudoną spalvą.

Įdomu

Nenustebkite pamatę egiptiečius valgančius rankomis prie neaukštų saliukų, šioje šalyje tai įprastas dalykas. Jeigu patiekalas skystesnės tekstūros, jis valgomas naudojant duoną. Ji laužiama gabaliukais ir mirkoma. Po valgio jie įprastai geria kavą arba arbatą.

Egiptiečių patiekalai ya gan paprasti, tačiau sotūs. Dažnai gaminami iš šviežių vaisių ir gardinami šviežiais prieskoniais.