• TEZ TOUR KELIONĖS

  • NOVATURO KELIONĖS

  • KIDY TOUR KELIONĖS

PASIŪLYMAS IŠTROŠKUSIEMS EGZOTIKOS

TIBETO BEI NEPALO VIENUOLIŠKOS LEGENDOS

Išvykimas 2015.09.15
Kelionės trukmė 22 dienos
Kaina nuo 2831,61 EUR / 9777 LT
Liko tik 14 vietų

Kelionės žemėlapis:

1– 2 DIENOMIS aplankomas VILNIUS – STAMBULAS – KATMANDU

Patogus skrydis iš Vilniaus oro uosto į Nepalo sostinę Katmandu su trumpu persėdimu Stambule. Pusryčiai lėktuve. Atskridus į Nepalą ir susitvarkius įvažiavimo į šalį formalumus, mus pasitinka Nepalo partnerių atstovai. Kartu su mūsų atstovais šalyje, kelionės vadovu iš Lietuvos ir vairuotoju vykstame į viešbutį. Namaste, arba lietuviškai „Sveiki atvykę!“ į Katmandu – miestą tarp didingų Himalajų kalnų, alsuojantį budistų ir hinduistų kultūra. Miestas įsikūręs Himalajų kalnų slėnyje, 1360 m. virš jūros lygio. Nepalo sostinė turbūt viena įdomiausių ir charizmatiškiausių Azijos valstybių sostinių. Vieną minutę šis miestas gali atrodyti modernus, o kitą, dingus elektrai – priminti, kad atvykome į tikrąją Aziją (nuolatinis elektros dingimas mieste – jau keliasdešimt metų didžiausias sostinės gyventojų galvos skausmas). Katmandu taip pat yra pradinis taškas pradedant ekspedicijas į Himalajų kalnus ar Tibetą, tai vieta, kurią aplankius, norisi sugrįžti dar ir dar…
Pailsėjus viešbutyje kviečiame Jus aplankyti didžiausią budistinį vienuolyną visame Nepale – Kopan. Šis vienuolynas svečius pasitinka išpuoselėta aplinka, ypatinga ramybe bei susikaupimu. Nuo vėlyvųjų šešiasdešimtųjų to siekė vienuolyno įkūrėjai Lama Yeshe ir Lama Zopa Rinpoche. Šis Katmandu priemiesčio vienuolynas tapo namais 360 vienuolių bei jų mokytojų. Kiekvienas, apsilankęs jame yra kviečiamas užsukti į meditacijos sales, biblioteką, relikvijų kambarį bei susipažinti su vienuoliu gyvenimu bei budizmo tradicijomis iš arčiau.
Vakare – nepalietiška vakarienė, kurios metu ragausite tradicinius nepalietiškus valgius, stebėsite šokių bei dainų pasirodymą. Nakvynė viešbutyje.

TIBET

3 DIENA – KATMANDU

Pradedame nuostabią dieną su gidu aplankant žymiausias kultūrines ir istoriškai svarbias Katmandu vietas. Lankome Egzotinės kelionės po visą pasaulį. Aplankome piligrimų traukos centrą – hinduistų šventyklą (Pashupatinat) tai viena svarbiausių šventyklų pastatytų dievo Šyvos garbei. Netoli šventyklos gausiai būriuojasi sadhu – šventikai, religiniai atsiskyrėliai, atsisakę pasaulietiško gyvenimo, visada dėvintys oranžinius drabužius, kurie simbolizuoja šventumą. Šalia šventyklos teka Bagmati upė, šalia kurios kranto įkurti kremavimo ghat’ai, kuriuose yra deginami mirusiųjų kūnai. Katmandu mieste stūkso viena seniausių pasaulyje (2 000 metų senumo) budistų stupa (Boudha nath). Iš visų pusių atvykėlius kantriai stebinčios , viską matančios Budos akys suteikia šiai vietai dar daugiau šventumo. Vėliau lankome viena aukščiausių Katmandu vietų, nuo kurios atsiveria įspūdinga miesto panorama – Swoyambhunath stupą, vadinamą dar ir Beždžionių šventyklos vardu. Nakvynė viešbutyje.

People_of_Tibet46

4 DIENĄ – keliamės iš KATMANDU į ČITVANO NACIONALINĮ PARKĄ
Šiandien pradedama kelionė į 932 kvadratinių kilometrų Nepalo pietinėje dalyje įsikūrusį Čitvano nacionalinį parką (Kelionė užtrunka apie 5val.). Chita (Tiger) + Ban (Jungle) – tigrų džiunglės – taip vietine kalba skamba šis Nacionalinio parko pavadinimas. Atvykę kartu papietausime ir aptarsime tolimesnę dviejų dienų Nacionalinio parko programą. Susipažinimui su Nacionalinio parko gyvenimu ir kultūra lankomės Čitvano muziejuje. Pasiekę dramblių stovyklavietę, keliaujame į netoliese esančią dramblių veisyklą. Aplankius šią vietą, daugeliui kyla klausimas – ar šie gyvūnai laimingi gyvendami veisykloje, ar jie visgi turėtų gyventi laukinėje gamtoje? Po vizito tęsiame turą vaikščiodami po Taru genties kaimelį, įsikūrusį Rapti upės pakrantėje, čia ir palydime saulėlydį. Vakare tradicinių Tarų šokių ir muzikos pasirodymas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

images

5 DIENA – laikas leidžiamas ČITVANO NACIONALINIAME PARKE
Ryte – instruktažas, kuriame vietiniai gidai mums paaiškins kaip elgtis turo po džiungles metu, kaip atpažinti gyvūnų pėdsakus, olas, kuriose jie gyvena, kaip elgtis, pamačius tigrą ir papasakos apie Nacionalinį parką. Kartu su jais plaukiame kanojomis, vėliau jojame drambliais džiunglėmis į laukinių gyvūnų paieškas. Džiunglėse galima pamatyti raganosius, meškas, antilopes ir kitus gyvūnus. O jeigu pasiseks, galbūt net pavyks išvysti Bengalijos tigrus – tai nykstanti ir labai reta tigrų rūšis. (Pastaba – Čitvano Nacionaliniame parke lankomų vietų eiliškumas per šias dienas gali keistis). Šią dieną į kelionės kainą Jums įtrauktas džiunglių lankymo mokestis, visi reikalingi leidimai ir pilnas maitinimas – pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Taigi, jokių rūpesčių – Jums belieka tik mėgautis įspūdžiais, o tai tikrai pilna įspūdžių ir adrenalino diena! Nakvynė viešbutyje.

TIBET2

6 DIENA – iš ČITVANO NACIONALINIO PARKO į POKARĄ
Po rytinio nepalietiško arbatos puodelio keliaujame stebėti paukščių. Čitvano nacionaliniame parke suskaičiuojama daugiau kaip 450 skirtingų rūšių čia gyvenančių ir migruojančių paukščių. Tai lyg visai kitas, šį kartą – paukščių pasaulis – nepakartojamas reginys ne tik paukščių mylėtojams, bet ir pirmą kartą juos stebintiems. Baigę turą nacionaliniame parke, grįžtame pusryčiauti ir po pusryčių važiuojame į Himalajų papėdėje įsikūrusį Pokaros miestą. Tai įspūdingo grožio maršrutas – Himalajų kalnuose įsikūrusių Nepalo kaimelių ir miestelių gyvenimas. Lake side – tai Pokaros miesto dalis palei ežerą (Phewa), dar žinoma kaip keliautojų iš viso pasaulio susibūrimo vieta. Atvykę į Pokarą apsistojame viešbutyje. Nueiname pasigrožėti ežeru ir valtimis paplaukioti nuostabiu ežeru (Phewa), kurio viduryje yra pastatyta šventykla (Barahi Mandir). Vakaras pagal Jūsų poreikius. Nakvynė viešbutyje.

TIBET5

7 DIENA – POKARAS, SARANGKOTAS ir POKARA
Pokara – ežerų karalienė įsikūrusi Himalajų kalnų apsuptyje. Į šį miestą žmonės plūsta iš viso pasaulio patys savo akimis išvysti fantastišką šio miesto panoramą. Pokara žinoma kaip startinis taškas pradedant kopti į Himalajų kalnus – Anapurna kalnų masyvą, ir kaip ramybės oazė, kurioje visi randa vietos atsipalaidavimui bei grožėjimuisi gamta. Anksti iš ryto, apie 4:30 val. važiuosime 70 km į Sarangkoto kaimelį pasigrožėti panoraminiu saulėtekiu su stulbinančia Himalajų kalnų ir Pokharos miesto panorama. Ar galite įsivaizduoti save kaip jausitės, jei esant palankioms oro sąlygoms, ir kylant saulei prieš save išvysite kalnų viršūnes (Dhaulagiri – 8167 m, Annapurna I – 7219m, Himalchuli – 6441 m, Nilgiri – 7155 m)? Pusryčiauti grįžtame į Pokarą ir pradedame dienos turą su gidu aplankant gražiausias šio miesto vietas – krioklius (Davies), šventyklas (Barahi ir Bindapashini). Nakvynė viešbutyje.

TIBET1

8 DIENA – iš POKARA į KATMANDU
Po pusryčių vingiuotais Himalajų kalnais (vaizdingu maršrutu) vykstame į Katmandu (kelionė trunka 8 – 9 val.). Atvykę į Katmandu turime laiko šiek tiek atsipūsti, o vakare Jūsų laukia pasivaikščiojimas po Katmandu miestą. Pamatysime senąją miesto dalį (Thamel rajoną), kur galėsite įsigyti žygiui į kalnus reikalingų daiktų. Vakarienės metu aptariame artimiausių kelių dienų žygio į Himalajus maršrutą ir detales. Nakvynė viešbutyje.

images1

9 DIENA – vis dar KATMANDU poto SUNDARIJALAS ir ČISAPANIS
Šiandien pėsčiomis keliausime apie 5 – 6 val. ir pasieksime 2300 m. aukštį. Ryte, po pusryčių vykstame į Sundarijalo kaimelį, kuris ir bus mūsų kelių dienų kelionės į Himalajų kalnus pradžia. Mišku einame apie porą valandų iki Shivapuri kalno, mažoje vietos užeigoje sustojame papietauti ir kelionę tęsiame pėsčiomis dar 2 – 3 valandas, kol pasiekiame mažą Čisapani kaimelį, kurį supa įspūdinga kalnų panorama – tai ir bus mūsų šios dienos nakvynės vieta. Ši vieta ilgam išlieka atmintyje, Čisapanis – tai labai jaukus ir mažas tipiškas Himalajų kalnų kaimelis, kuriame – vos keliolika namų ir keli svečių namai keliautojams. Vakarienė. Nakvynė tea-house svečių namuose.

TIBET3

10 DIENA – ČISAPANIS ir NAGARKOTAS
Šiandien pėsčiomis keliausime apie 6 val. Su rytine aušra grožimės saulėtekiu, mėgaujamės karšta nepalietiška arbata ir Himalajų kalnų viršūnėmis – tai nepakartojami įspūdžiai. Po pusryčių tęsiame 3 – 4 valandų žygį per vietinius kaimelius, upių pakrantes, Himalajų kalnų šlaitus – aplink sups kvapą gniaužiantys vaizdai, kalnų gamta. Po pietų keliaujame dar 4 – 5 valandas, kol pasiekiame Nagarkoto kaimelį. Čia turėsime laiko atsikvėpti ir praleisti vakarą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

NEPALAS2

11 DIENA – iš NAGARKOTO į ČANGU NARAYANĄ, BAKTAPURĄ bei KATMANDU

Šiandien pėsčiomis keliausime 3 – 4 val. Saulę pasitinkame grožėdamiesi užburiančiais kalnais (nuo šios vietos atsiveria puiki kalnų panorama, esant palankioms oro sąlygoms galima matyti didįjį Himalajų kalnų masyvą, o esant nepriekaištingam orui – tolumoje galima išvysti Everesto viršukalnę – 8848 m). Brėkštant rytui auksiniai saulės spinduliai nušviečia visą slėnį. Atsisveikiname su Himalajų kalnais ir pėsčiomis keliaujame 3 – 4 valandas iki Čangu Naryano, lankome seniausią šventyklą Katmandu slėnyje. Čia mūsų laukia mašina, kuria grįžtame į Katmandu per Baktapuro miestą, kuriame lankome Nyatapola pagodą, Dattatraja šventyklą, Durbar aikštę. Tai vienas seniausių miestų Nepale įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Eelegantiška, tipiška šių senųjų pastatų architektūra leidžia pasijusti, tartum persikeltum į XII amžiaus Nepalą. Vakare – vakarienė tradiciniame nepalietiškame restorane ir kelionės į Tibetą aptarimas ir pasiruošimas jai. Šiandien mūsų partneriai Nepale padeda susitvarkyti kelionei į Tibetą reikalingus dokumentus – Kinijos vizą ir įvažiavimo į Tibetą leidimus. Nakvynė viešbutyje.

keven-osborne-tibet-featured

12 DIENA – iš KATMANDU į NYALAMAS
Pasiekiame 3750 m aukštį ir nuvažiuojame 162 km. Pirmoji kelionės į Tibetą diena. Pradedame ekspediciją į Tibetą taip vadinamu „Friendship Highway“ keliu – beveik 1000 km kelionę po Tibetą. Šis kelias garsėja savo gamtos grožiu, ir tai vienas daugiausiai pasaulyje diskusijų sulaukiantis maršrutas, dėl savo politinio ir kultūrinio atspindžio – neįkainojama gyvenimo patirtis. Iš Katmandu džipais važiuojame į Nyalamą, mažą miestelį Tibeto pasienyje. Sustojame Tibeto pasienio miestelyje (Kodari ir Zangmu). Po visų formalumų kelionę tęsiame per nuostabius, siaurus tarpeklius į Nyalamą. Susitinkame su tibetiečiu gidu, kuris lydės mus visos kelionės metu po Tibetą. Nakvynė viešbutyje. 

NEPALAS

13 DIENA – iš NYALAMAS į LATSĄ
Pasiekiame 4350 m aukštį ir nuvažiuojame 220 km. Po pusryčių išvažiuojame į Latsą. Šią dieną keliausime apie 7 val., leidžiantis ir kylant kalnų serpentinais. Tai įspūdinga diena kelyje, ir jeigu orai bus palankūs turėsime galimybę išvysti aukščiausias pasaulio viršūnes Makal I (8464 m) taip pat aukščiausią pasaulio viršukalnę, pasaulio “stogą” – Everestą (8848 m). Nakvynė tea-house svečių namuose.

TIBET4

14 DIENA – iš LATSO į ŠIGATSE
Pasiekiame 3900 m. aukštį ir nuvažiuojame 244 km. Šiandien važiuodami pakeliui į Šitgatsę lankome vieną žymiausių Tibeto vietų – Tašilunpo vienuolyną, kuris buvo pastatytas 1447 metais ir jo siena puikiai matosi iš vakarinės kelio pusės. Vienuolyno gyvenimas ir vienuolių buitis iš arti. Kelyje užtrunkame apie 6 val. ir pasiekiame Šigatsę – antrą pagal dydį Tibeto miestą. Nakvynė viešbutyje.

NEPALAS1

15 DIENA – iš ŠIGATSE į GYANTSE
Pasiekiame 3950 m. aukštį ir nuvažiuojame 90 km. Rytinis tibetietiškas turgus – taip pradedame ketvirtąją kelionės po Tibetą dieną. Trumpa kelionė iš Šitgatse į Gyantse. Šiame miestelyje lankome budistinę stupą (Khumbu), stūksančią slėnyje tarp Himalajų kalnų ir Phalkot vienuolyno bei jo gyventojus. Nakvynė viešbutyje.

Nepal_Pashupatinath_Sadhus

16 DIENA – iš GYANTSE į LASĄ
Pasiekiame 3650 m. aukštį ir nuvažiuojame 259 km. Šiandien 8 val. važiuojame kylant ir leidžiantis kalnais (Karo La – 5010 m ir Kamba La – 4797 m), pravažiuojame vieną iš švenčiausių tibetiečiams ežerų su keliomis salomis (Yamdrok), kuris, jeigu tikėsime legendomis, yra vieno iš dievų transformacija. Kertame aukščiausiai pasaulyje tekančią upę (Yarlung Tsangpo) ir vakarop pasiekiame kelionės tikslą – Tibeto sostinę – Lasą. Nakvynė viešbutyje.

NEPALAS3

17- 18 DIENOS praleidžiamos LASE
Tiek daug girdėta, tiek daug skaityta, o šiandien visą tai – prieš mūsų akis. Taip, tai ji – didinga Tibeto sostinė – iškankinta, nukraujavusi, bet tuo pačiu moderni ir miela. Šias dvi dienas skiriame Tibeto sostinei. Tu ras su gidu po miestą pasineriant į tibetietišką kultūrą. Lankome Potala Palace, buvusią Dalai Lama rezidenciją iki 1959 metų (iki jo išvykimo iš šalies į Indiją, Daramsala miestą), kurią Kinijos valdžia dabar pavertė muziejumi. Lankomės Jokhang šventykloje, Normu Lingka – Lamų vasaros rūmus ir budistų vienuolynus. Apsilankome vienoje iš seniausių Laso gatvelių (Barkhor Market), kurioje galėsime įsigytimielų suvenyrų. Nakvynė viešbutyje.

TIBET8

19 DIENA – iš LASO į KATMANDU
Skrydis virš Himalajų. Ryte važiuojame į Gongkar oro uostą, esanti netoli Lasos, iš jo skrendame į Nepalo sostinę. Šis skrydis turbūt vienas nuostabiausių pasaulyje. Išduodame paslaptį – būtinai sėskite dešinėje prie lango! Dėl politinių motyvų šis skrydis vienas brangiausių pasaulyje. Tai nepakartojama galimybė pamatyti Himalajų kalnus iš aukštai. Skrydis trunka vieną valandą ir dešimt minučių, per lėktuvo langą atsiveria fantastiška Himalajų panorama: ežerai, upės, snieguotos viršukalnės, slėniai ir šlaitai – gamtos sukurtas fenomenas, šių vaizdų neužmiršite visą gyvenimą. Atskridus – pasitikimas ir pervežimas į svečių namus. Jūsų laukia ramus vakaras, poilsis, suvenyrų namiškiams paieškos Katmandu mieste. Atsisveikinimui su šia fantastiška Himalajų kalnų valstybe – vakarienė tradiciniame nepaliečių restorane su vietinių gyventojų šokiais ir tradicine muzika. Nakvynė viešbutyje.

TIBET7

20 DIENA visa diena KATMANDU
Pusryčiai viešbutyje. Po ganėtinai įtempto maršruto po nuostabias Himalajų šalis, ši diena skirta pagal kiekvieno poreikius – paskutinės minutės apsipirkimas šarminguose Katmandu turguose ir nesibaigiančios derybos, suvenyrų namiškiams paieškos, nepalietiško maisto gaminimo kursai, masažai. Šiandien taip pat siūlome Jums išbandyti papildomus turus: įspūdingą skrydį virš Himalajų kalnų bei dienos ekskursiją aplankant karališkąjį Nepalo kultūros centrą – Patano miestą. Tai XVI a. architektūros lopšys, kuris yra garsus savo induistinėmis šventyklomis, šarmingomis aikštėmis, meistriškais medžio raižiniais. Turo metu taip pat aplankysite du Nevari kaimus – Bungmatį ir Khokaną, kurie nutolę nuo Patano 6 km. Šie kaimai garsūs savo amatais: verpimu ir audimu. Kohhanos kaimelio pasididžiavimas taip pat yra pagal senovines tradicijas spaudžiamas garstyčių aliejus. Šios vietovės yra saugomos Unesco ir vadinamos gyvaisiais muziejais. Nakvynė viešbutyje.

11

21 DIENĄ keliaujame iš KATMANDU per STAMBULĄ į VILNIŲ
Kelionę baigiame ten, kur ir pradėjome – Katmandu. Pervežimas į oro uostą. Patogus skrydis iš Katmandu į Vilnių su nakvyne Stambule. Atsisveikiname su Aziją. Nakvynė viešbutyje Stambule. Miestų ir objektų lankymo eiliškumo tvarka gali kisti.

tibet10

Į ŠIOS NUOSTABIOS KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Profesionalaus kelionių vadovo paslaugos kelionės metu;
Skrydis Lasa – Katmandu (tai vienas įspūdingiausių skrydžių pasaulyje, skrydis virš Himalajų kalnų – būtinai sėskite dešinėje lėktuvo pusėje prie lango!);
Įvažiavimo į Tibetą leidimas;
Įėjimų į lankomus objektus, muziejus Tibete mokesčiai;
Visi viešbučiai kruopščiai atrinkti kokybės vadovų;
Apgyvendinimas kelionės metu 3* viešbučiuose;
Apgyvendinimas kelionės Nepale į kalnus metu – tea-house tipo svečių namuose;
Kelionės Nepale, Tibete mikroautobusu su oro kondicionieriumi, džipais (pasitikimai oro uostuose, pervežimai iš/į oro uostus, pervežimai tarp miestų, pervežimai turų po miestus metu);
Pusryčiai viešbučiuose (kaip nurodyta maršrute);
Angliškai kalbančio nepaliečio gidų paslaugos kelionės po Nepalą metu (profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos vertėjaus turų po miestus metu);
Angliškai kalbančio tibetiečio gido paslaugos kelionės po Tibetą metu (profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos vertėjaus turų po miestus metu);
PILNAS maitinimas žygio į kalnus metu;
Turas po Čitvano Nacionalinį parką: džiunglių lankymo mokestis, visi leidimai, plaukimas kanojomis, jojimas drambliais ir PILNAS maitinimas (pusryčiai, pietūs, vakarienės);
Dvi vakarienės Katmandu, Nepale;
Būtinųjų medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮTRAUKTA:
Tarptautinio skrydžio bilietas (keliones organizuoja bendradarbiaujant su Turkish Airlines avialinijomis, todėl visuomet sulauksite puikių skrydžių pasiūlymų. Kaina nuo 862,20 EUR | 2977 Lt);
Dvikartinė Nepalo viza (gaunama atvykus Katmandu oro uostą, kaina ~40 USD);
Įėjimai į lankomus objektus Nepale (~55 USD);
Arbatpinigiai gidams, vairuotojams (~95 USD);
Pietūs, vakarienės (nepaminėti „Į kelionės kainą įskaičiuota“);
Ekstremalaus sporto draudimas Nepale žygio į kalnus metu (nuo 14,48 EUR | 50 Lt);
Papildomi turai: skrydis virš Himalajų – apie 200 USD/asmeniui., ekskursija į Pataną ir Nevari kaimus – apie 30 USD/asmeniui.
Mes padėsime pasirūpinti Jums skrydžio bilietais, viza, būtinųjų medicininių išlaidų draudimu

Daugiau informacijos teiraukitės agentūroje
arba telefonu + 370 (657)68855 bei + 370 (657) 48588
Mielai laukiam užsukant į svečius 🙂

Gaukite geriausius kelionių pasiūlymus pirmi

Naujienlaiškio prenumerata.

Prašome palaukti

Dėkojame už registraciją

eTours