x
Aplankykite ir pažinkite kitokią Turkiją!!!

Kaip visi žinome, Lietuvoje vyrauja nusistovėjusi nuomonė, kad visi kas vykstanta į Turkiją atostogauti, turi apsistoti kuo geresniame viešbutyje su maitinimu viskas įskaičiuota. Aplankykite ir pažinkite kitokią Turkiją!!! Mūsų komanda rekomenduoja aplankyti įdomiausias šios šalies vietas.

 

Stambulas- vartai į Aziją

Šis miestas pasižymi vien jau savo dydžiu – skirtingų šaltinių duomenimis, jame gyvena apie 15- 18 mln. gyventojų. Miesto istorija ne ką skurdesnė, nes skirtingomis epochomis Stambulas buvo Romos, Bizantijos ir Osmanų imperijų sostinė. Geografiškai miestas įsikūręs abiejose Bosforo sąsiaurio, skiriančio Europą nuo Azijos, pusėse, todėl dažnai vadinamas „Vartais į Aziją“. Europos ir Azijos dalis per Bosforo sąsiaurį jungia du apie pusantro kilometro ilgio tiltai.

 

Aplankykite ir pažinkite kitokią Turkiją!!!

 

Mergelių bokštas.

Prie Stambulo Azijos dalies krantų, Bosforo sąsiaurio saloje pastatytas mergelių bokštas. Tai senovinis statinys, kurio seniausios konstrukcijos datuojamos 341 m. pr. Kr. Laikui bėgant šis bokštas tarnavo įvairiems tikslams: buvo naudojamas kaip švyturys, kalėjimo izoliatorius ar gynybinis bokštas. Yra išlikusi su šiuo bokštu susijusi legenda. Sakoma, kad kadaise valdžiausiam sultonui išpranašavo, jog jo dukra mirs nuo gyvatės įgėlimo. Labai išsigandęs sultonas saloje, kurios nepasiektų jokia gyvatė, pastatė bokštą ir jame apgyvendino savo mylimą dukrą. Aštuoniolikto gimtadienio proga, valdovas dukrai padovanojo didelę pintinę vaisių. Niekas nepastebėjo, kad šioje pintinėje tūnojo pasislėpusi gyvatė, kurios įgėlimas merginai buvo mirtinas. Sultono dukros garbei šis statinys saloje ir vadinamas mergelių bokštu.

Aplankykite ir pažinkite kitokią Turkiją!!!

 

„Uždengtas turgus“

Jokiais būdais nepraleiskite progos apsilankyti viename seniausių ir didžiausių turgų Pasaulyje, vadinamame „Grand Bazaar“. Turkai jį dar vadina „Kapalıçarşı“, kas reiškia „Uždengtas turgus“. Visas turgus yra uždaras, o į jį patekti galima tik pro vienus vartus iš 22 vartų.Apsilankymas šiame turguje gali būti nepakartojama patirtis.Kasdien turguje apsilanko apie 400.000 lankytojų. Jo viduje yra daugiau nei 4400 skirtingų parduotuvėlių išsibarsčiusių siaurose ir vingiuotose turgaus gatvelėse.

Aplankykite ir pažinkite kitokią Turkiją!!!

Kapadokija.

Šis požeminis miestas Jus nukels į tuos laikus, kur nėra civilizacijos, kur nepamatysi dangoraižių ar bent mums įprastų vaizdų.Viešint čia, rekomenduojame pasivaikščioti po Kapadokijos požeminius miestus, kurių kaip žinia čia nevienas.Viename tokių požemių gyvendavo nuo 15 iki 20 tūkstančių žmonių.