x
Sharm El Naga – nardymo rojus Hurgadoje!

Dažnai keliaudami bandome pabėgti nuo nuobodžių ir banalių turistinių vietų ir surasti ką nors autentiško. Tą pabandėme ir mūsų turistų itin mėgstamoje Hurgadoje. Taigi ką laisvadieniais ten veikia vietiniai hurgadiškiai?

Tiesą sakant, turistų ir vietinių savaitgalis skiriasi ne tiek ir daug. Laisvadieniais čia žmonės ilsisi paplūdimiuose, plaukia į ekskursijas laivais ir dieną užbaigia prie naujosios Hurgados Marinos įsikūrusiuose jūros gėrybių restoranėliuose.

Vienas iš labiausiai vietinių mėgstamų paplūdimių- Sharm el Naga. Tai 40 km į pietus nuo Hurgados link Safagos įsikūręs kurortas, puikiai tinkantis visos dienos ekskursijai iš Hurgados. Dažnas pavienis keliautojas skundžiasi, jog šią vietą itin sunku surasti. Ir tai tikra tiesa. Jos kryptį iš greitkelio nurodo mažut mužutėlė lentelė, kuri veda sukti tiesiog į dykumą (vis dėlto keista tam Egipte). Pavažiavus šiuo slaptu dykumos keliu, ima ryškėti žemi su horizontu susilieję pastatai. Pasiekiame Sharm el Nagą.

Sharm el Naga

Ši vieta – ramybės oazė. Aplinkui vien smėlynai ir beveik jokios civilizacijos. Apsilankymas šiame paplūdimyje yra mokamas, bilieto kaina – 45 eurai. Teritorijoje daug gultų su palmių lapų skėčiais, restoranas, nardymo mokykla, nameliai ant jūros kranto (tinka tiems, kurie nori atsijungti ir pamedituoti, nes juose nėra mūsų geriausio draugo televizoriaus), vaikų žaidimų aikštelė ir baseinas. Į dienos programą įeina ir pietūs ant jūros kranto – įvairūs ant grotelių kepti gardėsiai, salotos ir įvairiausi garnyrai. Šiame paplūdimyje sutiksime vietinių hurgadiškių su šeimomis, profesionalių narų iš viso pasaulio, šiek tiek turistų ir begalę krabų.

Sharm el Naga kurorto ypatybė – visai šalia kranto pūpsantis koralų rifas, besitęsiantis net 2 kilometrus! Ir, žinoma, krištolo skaidrumo Raudonosios jūros vanduo. Nemokate plaukti? Ne bėda! Vos įbridus iki kelių, prie kojų pradeda būriuotis margaspalvės žuvytės, o už keleto metrų prasideda virtinės koralų, kurie puikiai matomi net ir nardant vandens paviršiuje. Tokia išvyka yra alternatyva tiems, kurie nesijaučia užtikrintai plaukiodami atviruose vandenyse, nes šis koralų draustinis grožiu ar dydžiu nė kiek nenusileidžia rifams, matomiems ekskursijų laivais metu.

Taigi čiumpam ląstus ir kaukes (kurių nuoma būna įskaičiuota į bilieto kainą) ir plaukiam susipažinti su tikru margaspalviu Egiptu!

Sharm El Naga koralai Sharm El Naga zuvys

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sharm El Naga koralai 2