x
Viskas ką reikia žinoti apie keliones į Tailandą

Tailandas – itin gera kelionės kryptis jau apkeliavusiems daugelį šalių, bei ieškantiems kažko naujo bei dar neatrasto. Čia kasmet atvyksta daugybė turistų iš viso pasaulio. Tiems, kas ketina vykti į šią šalį būtina iš anksto pasidomėti apie pačią šalį. Taigi šiame straipsnyje bus pateikta Viskas ką reikia žinoti apie keliones į Tailandą.

 

Oras ir Klimatas

Šalyje aukšta temperatūra vyrauja visus metus, tačiau vis dėlto metai yra suskirtysi į tris sezonus. Vasara t.y nuo gegužės iki liepos – kai temperatūra nenukrenta žemiau 40 laipsnių. Paprastai tokia temperatūra vyrauja šiaurinėje šalies dalyje ir arčiau šalies sostinės – Bankoko. Lietaus sezonas t.y nuo liepos iki spalio. Šiuo metų laikotarpiu iškrenta daug kritulių, tačiau temperatūra išlieka itin aukšta. Labiausiai laukiamas sezonas kitaip dar vadinamas šaltuoju. Jis tęsiasi nuo lapkričio iki vasario mėnesio. Šiuo metų laiku temperatūra nukrinta iki 30 laipsnių, o oras tampa itin malonus.

 

 

 

Kur keliauti ir ką aplankyti

Taigi kaip jau ankščiau minėjome, geriausias laikas keliauti į Tailandą yra nuo lapkričio iki vasario mėnesio. Gruodis Bankoke – festivalių sezonas, kas diena čia vyksta daugybė renginių. Itin triukšmingai yra sutinkami Naujieji metai. Daugelis čia atvykstančių turistų šalies sostinėje mėgsta apsipirkinėti. Čia galima rasti ne tik suvenyrų tačiau ir itin egzotiškų maisto produktų, prieskonių ar kitų gėrybių. Lankomiausios vietos Bankoke yra Didieji karališkieji rūmai bei Budos šventykla.

 

 

 

Vizos ir reikalingi dokumentai

Prieš išvykdami poilsiauti įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus, galiojančius užsienio kelionėms (pasą ar kitus asmens tapatybę liudijančius dokumentus, galiojančius kelionei), kelionės bilietus, draudimo polisus ir pan. Pasas yra pagrindinis asmens dokumentas, skirtas vykti į užsienio valstybes. Atkreipiame dėmesį į tai, kad kiekvienas keliaujantysis į Tailandą privalo turėti su savimi galiojantį pasą. Lietuvos Respublikos piliečiai (ir asmenys, turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvoje), vykstantys į turistinę kelionę Tailande, privalo turėti šios šalies vizą. Rekomenduojama įforminti vizas iš anksto, iki išvykimo iš Lietuvos. 

 

Maistas

Tailandas – tai fantastiški jūros gėrybių patiekalai, ypatingoji krevečių ir vištienos sriuba su kokoso pienu, itin reti vaisiai, tokie kaip: durianas- skleidžiantis nemalonų kvapą, tačiau esantis itin malonaus grietinėlės skonio, papaja, ličis, kokosas, rambutanas ir daugelis kitų egzotiškų pavadinimų, skonį bei pavidalą turinčių vaisių. Tailando virtuvė itin turtinga. Sakoma, kad kai dievas kūrė pasaulį, sukūrė Italų, Japonų, Prancūzų virtuves, tačiau nesukūrė Tailando virtuvės, todėl kad pats ją turėjo. Nacionalinei Tailando virtuvė yra unikali ir pasižymi daugybės prieskonių ir ingridientų deriniu, todėl kiekvienas patiekalas yra įpatingo skonio.

 

 

Trumpas sarašas ką pasiimti į kelionę:

  • Purškalas nuo uodų
  • Kremas nuo saulės
  • Akiniai nuo saulės
  • Skėtis
  • Dezinfekuojančio skryščio
  • Pirmos pagalbos vaistinėlė
  • Dokumentai ir jų kopijos