x
Ką verta nuveikti nuvykus į Prancūziją

Daugelis mūsų kada nors svajojame aplankyti šią nuostabią šalį. Prancūzija yra nepakartojama ne tik savo architektūra, tačiau keliautojus žavi ir savo gamta bei istorinėmis vietomis. Ne veltui tai viena lankomiausių šalių visoje Europoje. Prieš vykstant čia, siūlome pasidomėti ką verta nuveikti nuvykus į Prancūziją.

          Pamatykite Šartro Dievo Motinos katedrą

Tai viena gražiausių katedrų visoje Prancūzijoje. Katedra pasižymi tuo, kad yra išlaikiusi savo autentiškumą ir yra labai nedaug pakitusi nuo XIII a. Jos interjeras dekoruotas vertingais vitražais. Ant pastato grindų yra sukurtas 1205 metrų ilgio labirintas.

Ką verta nuveikti nuvykus į Prancūziją

           Didžioji smėlio kopa

Lietuva turi Kuršių Neriją su nuostabiomis kopomis, o Prancūzija pasižymi savo ilgiausia smėlio kopa visoje Europoje. Ši vieta labai mėgstama turistų, nes vasara nuo kopos viršaus atsiveria nepakartojamas vaizdas į vandenyną, kurį supa miškas.

 

Pasivaikščiokite po Avinjono Popiežių rūmus

Tai vieni didžiausių ir vieni svarbiausių gotikinio stiliaus rūmų visame pasaulyje. Kompleksas buvo pradėtas statyti 1335 metais. Šiuo metu rūmai yra įtraukti į UNESCO saugomų objektų paveldo sąrašą.

 

Aplankykite Šamboro pilį

Tai antri pagal lankomumą rūmai Prancūzijoje, kuriuos yra įsikūrę Luaros pilių slėnio komplekse. Šie rūmai puikiai atspindi Renesanso amžiaus dvasią. Tam, kad viską apžiūrėtumėte, turėsite skirti nemažai laiko, nes pastate yra apie 440 kambarių.

Perplaukite Verdono tarpeklį

Šis įspūdingas tarpeklis yra apie 25 kilometrų ilgio, o žvelgiant nuo uolų viršaus į apačią atsiveria apie 700 metrų praraja. Per tarpeklį teka upė, kuri turistus žavi savo nepaprasta turkio vandens spalva. Ši vieta yra labai mėgstama žmonių, kurie užsiima aktyviu vandens sportu.

Aplankykite Sen Mišelio kalną

Tai maža, apvalios formos salelė įsikūrusi šiaurės Prancūzijoje. Pagrindinis šios vietos akcentas – garsusis vienuolynas, kuris nuo seno svarbus piligrimams, turintis tvirtovę ir kalėjimą. Saloje yra viduramžių sienos ir bokštai. Kaimelyje išlikę pastatų nuo XV a.

Ką verta nuveikti nuvykus į Prancūziją

Pasigrožėkite Versalio rūmais

Versalio rūmai ir sodas – garsiausias prancūzų baroko ir klasicizmo šedevras. Čia dienas leido žymiausi ano meto Prancūzijos karaliai. Kasmet rūmai sulaukia daugybės turistų iš viso pasaulio. Teigiama, kad per metus čia apsilanko apie 200 milijonų turistų.

          Pailsėkite San Tropezo kurorte

Tai vienas populiariausių kurortų, įsikūrusių pietų Prancūzijoje. Turistus čia vilioja nuolat šviečianti saulė, smėlėti paplūdimiai ir čia vasaros atostogas leidžiančios garsenybės. Kurorto uostą nuolat aplanko jachtos ir kruiziniai laivai, čia daugybė kavinių ir restoranų.

     Pakilkite į Eifelio bokštą

Tai Paryžiaus simbolis, tad viešint šiame mieste tiesiog privaloma pakilti į jo viršų ir pamatyti nuostabią miesto panoramą. Bokštą pastatė Gustavas Eifelis norėdamas pavaizduoti vartus per kuriuos būtų galima įeiti į mieste vykstančią parodą. Nuo to laiko ši vieta yra lankomiausia visame pasaulyje.