x
Kelionės į Antaliją

Antalija – Viduržemio jūros pakrantėje esantis Turkijos regionas su didžiausiu centriniu Antalijos miestu. Šis regionas labai įvairiapusiškas ir turtingas. Ieškantys ras visko: ir kalnus (Tauro kalnai), ir smėlėtus paplūdimius, ir istorinių/kultūrinių vertybių, ir nuo paprastučių iki prabangių luxury klasės 5* viešbučių. Dėl šių priežasčių Antalija – daugiausiai turistų sulaukiantis regionas. Kiekvienais metais čia apsilanko maždaug 30 proc visų Turkiją aplankančių turistų. Iš principo, mes, kelionių agentai, Antalijos regioną vadiname labiausiai turistine Turkijos vieta. Žodžiai „labiausiai turistine“ po savim slepia reikšmes“ labiausiai išpuoselėtas, labiausiai pritaikytas turistams, daugiausia viešbučių turintis ir dėl to mažiausiai realiai turkiškas regionas. Dideli turistų srautai sąlygoja tam tikrus gerus dalykus (patogus susisiekimas, didelis oro uostas, didelė viešbučių bazė, daug prekybos zonų), bet ir neigiamus (mažai autentikos, varginantys turistų būriai, padidintos kainos). Bet kuriuo atveju, jei klientas kreipiasi ir pamini, kad keliaus pirmą kartą ir nori tos išgirtos patogios, prabangios ir sočios Turkijos, tuomet siūlome tik Antalijos regiono viešbučius 😊

Keliaujant į Antalijos regioną (trumpai vadinamą tiesiog Antaliją) skrendama į tarptautinį Antalijos oro uostą (Antalya Havalimani). Iš oro uosto turistai išvežiojami po regiono kurortuose esančius viešbučius, kuriuos turistai renkasi pagal rajono gamtines ypatybes, jame esančius viešbučius arba tiesiog pagal gautą geriausią viešbučio kainą 😊

Įsivaizduokime, kad Antalijos miestas yra centre, tai važiuojant nuo jo į rytus (dešinę, jei žiūrint tiesiai į žemėlapį) yra tokie rajonų centrai:

Antalijos – Lara, Kundu, Kadriye, Belek ir Serik miestukai/zonos. Pliusai: arti oro uostas (7-30 km), arti Antalijos miestas su savo senamiesčiu ir didžiuliais prekybos centrais, Belek rajone stovi vieni prabangiausių Turkijos viešbučių, turinčių nuosavus golfo laukus, smėlio/smulkaus žvyriuko paplūdimiai, arti iki „Land of Legends“ pramogų parko. Minusai: iki prekybos zonų reikia važiuoti (pėstute nuo viešbučio nenueisite), lygus landšaftas (arti nėra kalnų), didesnė viešbučių kaina.

SideKumkoy, Side, Manavgat, Sorgun, Kizilagac, Kizilot,  miestukai/zonos. Pliusai: netoli oro uostas, platūs smėlio paplūdimiai, prie pat prekybinės zonos, Sidė miestuko nuostabus senamiestis iki kurio gali nueiti viešbučius jungiančia promenada, mažesnė viešbučių kaina, Side senamiestyje bent kelios tikrai geros diskotekos ir naktiniai klubai. Minusai: mažesnės viešbučių teritorijos, paprastesni ir pakankamai sugrūsti vienas šalia kito viešbučiai.

Alanija – Okuladžar (Okurcalar), Konakli, Alanija, Mahmutlar miestukai/zonos. Pliusai: iki Alanijos – smėlio paplūdimiai, labai geros prekybinės zonos ir turgūs, daug pasilinksminimo vietų, žemesnės viešbučių kainos. Minusai: toli nuo oro uosto, už Alanijos (Mahmutlare) daug kur paplūdimyje stambus žvyras ir akmenys, mažesnės teritorijos paprasti viešbučiai.

Nuo Antalijos važiuojant į vakarus (kairę, jei žiūrėti žemėlapyje) Kemero rajono centras, kuriame vienas paskui kitą išsidėstę miesteliai Beldibi, Goyniuk, Kemer, Camyuva ir Tekirova. Pliusai: kalnuotas peizažas, žavūs pušynai, labai jaukiai apželdintos viešbučių teritorijos su nuolatiniu vaizdu į kalnus, didelės viešbučių teritorijos, nemažai gerų, prabangių viešbučių, Kemero mieste bent kelios labai populiarios diskotekos. Minusai: tolėliau nuo oro uosto (ypač iki Tekirova gyvenvietės), mažai prekybinių zonų, paplūdimiuose stambus žvyras/akmenukai (kai kam labai patinka, nes skaidrus vanduo).