Antalija – Viduržemio jūros pakrantėje esantis Turkijos regionas su didžiausiu centriniu Antalijos miestu. Šis regionas labai įvairiapusiškas ir turtingas. Ieškantys ras visko: ir kalnus (Tauro kalnai), ir smėlėtus paplūdimius, ir istorinių bei kultūrinių vertybių, ir nuo pačių paprasčiausių iki prabangių luxury klasės 5* viešbučių. Dėl šių priežasčių Antalija – daugiausiai keliautojų sulaukiantis regionas. Kiekvienais metais čia apsilanko maždaug 30 proc. visų Turkiją aplankančių keliautojų. Iš principo, mes, kelionių agentai, Antalijos regioną vadiname labiausiai turistine Turkijos vieta. Žodžiai „labiausiai turistine“ po savimi slepia reikšmes: labiausiai išpuoselėtas, labiausiai pritaikytas keliautojams, daugiausia viešbučių turintis ir dėl to realiai mažiausiai turkiškas regionas. Dideli turistų srautai sąlygoja tam tikrus gerus dalykus (patogus susisiekimas, didelis oro uostas, didelė viešbučių bazė, daug prekybos zonų), bet ir neigiamus (mažai autentikos, varginantys keliautojų būriai, padidintos kainos). Bet kuriuo atveju, jei klientas kreipiasi ir pamini, kad keliaus pirmą kartą ir nori tos išgirtos patogios, prabangios ir sočios Turkijos – tuomet siūlome tik Antalijos regiono viešbučius😊
Keliaujant į Antalijos regioną (trumpai vadinamam tiesiog – Antalija) skrendama į tarptautinį Antalijos oro uostą (Antalya Havalimani). Iš oro uosto keliautojai išvežiojami po regiono kurortuose esančius viešbučius, kuriuos keliautojai renkasi pagal rajono gamtines ypatybes, jame esančius viešbučius arba tiesiog pagal gautą geriausią viešbučio kainą😊
Įsivaizduokime, kad Antalijos miestas yra centre, tai važiuojant nuo jo į rytus (dešinę, jei žiūrint tiesiai į žemėlapį) yra šie rajonų centrai:
Antalijos – Lara, Kundu, Kadriye, Belek ir Serik miestukai/zonos.
Pliusai: arti oro uostas (7-30 km), arti Antalijos miestas su savo senamiesčiu ir didžiuliais prekybos centrais, Belek rajone stovi vieni prabangiausių Turkijos viešbučių, turinčių nuosavus golfo laukus, smėlio/smulkaus žvyro paplūdimiai, arti iki „Land of Legends“ pramogų parko.
Minusai: iki prekybos zonų reikia važiuoti (pėstute nuo viešbučio nenueisite), lygus kraštovaizdis (arti nėra kalnų), aukštesnė viešbučių kaina.
Sidė – Kumkoy, Side, Manavgat, Sorgun, Kizilagac, Kizilot miestukai/zonos.
Pliusai: netoli oro uostas, platūs smėlio paplūdimiai, prie pat prekybinės zonos, nuostabus Sidės miestuko senamiestis iki kurio galima nueiti viešbučius jungiančia promenada, žemesnė viešbučių kaina, Sidės senamiestyje galima rasti tikrai gerų diskotekų ir naktinių klubų.
Minusai: mažesnės viešbučių teritorijos, paprastesni ir pakankamai sugrūsti viešbučiai vienas šalia kito.
Alanija – Okuladžar (Okurcalar), Konakli, Alanija, Mahmutlar miestukai/zonos.
Pliusai: iki Alanijos – smėlio paplūdimiai, labai geros prekybinės zonos ir turgūs, daug pasilinksminimo vietų, žemesnės viešbučių kainos.
Minusai: toli nuo oro uosto, už Alanijos (Mahmutlare) daug kur paplūdimiuose stambus žvyras ir akmenys, mažesnės teritorijos paprasti viešbučiai.
Nuo Antalijos važiuojant į vakarus (kairę, jei žiūrėti žemėlapyje):
Kemero rajono centras, kuriame vienas paskui kitą išsidėstę miesteliai: Beldibi, Goyniuk, Kemer, Camyuva ir Tekirova.
Pliusai: kalnuotas peizažas, žavūs pušynai, labai jaukiai apželdintos viešbučių teritorijos su vaizdu į kalnus, didelės viešbučių teritorijos, nemažai gerų ir prabangių viešbučių, Kemero mieste galima rasti kelias labai populiarias diskotekas.
Minusai: tolėliau nuo oro uosto (ypač iki Tekirova gyvenvietės), mažai prekybinių zonų, paplūdimiuose stambus žvyras/akmenukai (kai kam labai patinka, nes skaidrus vanduo).