x
Kelionės į Kretą

Kreta – didžiausia ir viena populiariausių Graikijos salų. Kartais keliautojai skundžiasi, kad keliauti į salas jiems nuobodoka, nes mažai įspūdžių. Bet dėl Kretos galite išlikti ramūs – ji nustebins (stebina lankantis net ne pirmą kartą) ir pranoks visus lūkesčius. Kaip mes sakome – Kreta turi viską: jūrą, paplūdimius, kalnus, architektūrinius ir gamtos paminklus, nuostabų maistą, unikalią kosmetiką, gausybę viešbučių ir pasilinksminimo vietų!

Kretos paplūdimiai. Jų yra visokių: nuo plačiausių, besidriekiančių šalia viešbučių iki slaptų, atokių kalnų tarpekliuose. Žavingi kalnai su tarp alyvuogių ir apelsinmedžių giraičių pabirusiais serpantinų keliukais. Kad ir kiek keliautojų saloje bebūtų, kalnų kaimelių parduotuvėlėse ir kavinaitėse vyrauja tokia dvasia ir aura lyg ten metų metus joks svetimas žmogus kojos nebūtų įkėlęs. Keliaudami būtinai sustokite vietinėje kavinaitėje pasivaišinti pyragu ir šviežiai spaustomis apelsinų sultimis. Taip pat labai rekomenduojame aliejų ir rakę (vietinė degtinė) pirkti iš vietinių prekeivių mažuose miesteliuose.

Aktyvūs keliautojai. Kretoje, mėgstantys aktyvias atostogas, gali rinktis žygius kalnuose (įžymusis Samarijos tarpeklis), pasivažinėjimą po vietinius miestukus nuomotu automobiliu, plaukti į šalia esančią Santorinio salą. O svarbiausia – nepamirškite gausybės viešbučių. Kretos viešbučių pasiūla tikrai nuo iki. Nuo mažučių apartamentų tipo miesteliuose iki prabangių viešbučių ar net atskirų didžiulių vilų.

Jei žiūrėti į Kretos žemėlapį: dešinėje pusėje – Lasiti regionas, jis laikomas prabangiąja salos dalimi. Miesteliuose Elounda, Agios Nikolaos ir aplink juos įsikūrę daug prabangių viešbučių. Centrinėje dalyje – Herakliono regionas. Šioje dalyje yra Hersonissos miestukas, kuris tituluojamas salos pramogų sostine. Salos kairėje yra Retimno ir Chanijos kurortinės zonos. Šios salos dalys mažiau apgyvendintos (ypač Chanijos), todėl tikrai autentiškos ir labai žavingos. Būtina aplankyti Retimno ir Chanijos miestų senamiesčius.