x
Kelionės į Kretą

Kreta – didžiausia ir viena populiariausių Graikijos salų. Kartais turistai skundžiasi, kad keliauti į salas jiems nuobodoka, nes mažai įspūdžių. Tai dėl Kretos tikrai būkite ramūs – ji Jus nustebins (stebina net 5 kartą lankant) ir pranoks visus Jūsų lūkesčius. Kaip mes sakome – Kreta turi viską: jūrą, paplūdimius, kalnus, architektūrinius ir gamtos paminklus, superinį maistą, unikalią kosmetiką, gausybę viešbučių ir pasilinksminimo vietų!

Kretos paplūdimiai. Jų yra visokių, nuo plačiausių besidriekiančių šalia viešbučių iki slaptų atokių kalnų tarpekliuose. Žavingi kalnai su tarp alyvuogų ir apelsinmedžių giraičių pabirusiais serpantininiais keliukais. Kiek turistų saloje bebūtų, kalnų kaimelių parduotuvėlėse ir kavinaitėse vyrauja tokia dvasia ir aura lyg ten metų metais nebūtų joks svetimas žmogus kojos įkėlęs. Keliaudami būtinai sustokite vietinėje kavinaitėje pasivaišinti pyragu ir šviežiai spaustomis apelsinų sultimis. Taip pat labai rekomenduojame aliejų ir rakę (vietinė degtinė) taip pat pirkti iš vietinių prekeivių mažuose miesteliuose. Aktyvūs turistai Kretoje galės rinktis žygius kalnuose (įžymusis Samarijos tarpeklis), pasivažinėjimą po vietinius miestukus nuomotu automobiliu, plaukti į šalia esančią Santorini salą. O svarbiausia nepamirškite gausybės viešbučių. Kretos viešbučių pasiūla tikrai nuo iki. Nuo mažučių apartamentų tipo miesteliuose iki prabangių viešbučių ar net atskirų didžiulių vilų.

Jei žiūrėti į Kretos žemėlapį, tai dešinėje pusėje būtų Lasiti regionas, jis laikomas prabangiąją salos dalimi. Miesteliuose Elounda, Agios Nikolaos ir aplink juos įsikūrę daug prabangių viešbučių. Centrinėje dalyje yra Herakliono regionas. Šioje dalyje yra Hersonissos miestukas, kuris tituluojamas salos pramogų sostine. Salos kairėje yra Retimno ir Chanijos kurortinės zonos. Šios salos dalys mažiau apgyvendintos (ypač Chanijos) todėl tikrai autentiškos ir labai žavingos. Būtina aplankyti Retimno ir Chanijos miestų senamiesčius.