x
Kodėl Bulgarija?

Kodėl Bulgarija turėtų tapti jūsų kelionės kryptimi?

Bulgarija – tai,  kalnuotoji valstybė Balkanų pusiasalyje. Siena su Rumunija – Dunojaus upė. Šalies rytinius krantus skalauja Juodoji jūra, prie kurios vasaros sezono metu suplūsta turistai. Pajūrio juosta tęsiasi net 378 km ir eina per 9 Bulgarijos kurortus.  Rugpjūčio mėnesį čia laikosi 28 laipsnių temeratūra.  Taigi, pats geriausias metas apsilankyti ir pasigrožėti Bulgarija – rugpjūtis!

Kodėl Bulgarija?

Aukso spalvos smėlio paplūdimiais garsėja Auskinių kopų kurortinis regionas, iš kur ir kilo jo pavadinimas. Šis kurortas traukia savo gamta bei nepriekaištinga ekologine būkle. Kitas, pats didžiausias Bulgarijos kurortinis regionas – Saulėtasis krantas, kuris yra vienas populiariausių tarp turistų. Tai yra ir pats didžiausias turistinis regionas prie Juodosios jūros, jis puikiai tinka tiems, kurie nori tiesiog pailsėti ir pasidžiaugti atostogomis prie smėlėtos jūros pakrantės. Šiame regione beveik nėra vietinių gyventojų, taigi visas regionas orientuotas į turistų kokybišką poilsį. Šis kurortas pasižymi švara bei ekologija, tai įrodo gauta „Mėlynoji vėliava”.

Kodėl Bulgarija?

 

Tiems, kurie nori ne tik poilsiauti, tačiau ir pažinti kraštą, vertėtų keliauti į Nesebarą. Šiame mieste gausu įvarių istorinių epochų ženklų. Miesto pradžioje stovintis vėjo malūnas, senoviniai miesto namai, viduramžių bei romėnų laikų tvirtovės sienos likučiai, bizantiškos ir bulgariškos bažnyčios.  Kadangi norima ir pailsėti, Nesebare galima apsilankyti didžiausiame vandens parke visoje Bulgarijoje.

 

Kodėl Bulgarija?

 

Keli įdomūs faktai apie šalį

 

Bulgarai nesutikdami linksi galvą, o sutikdami ją kraipo į šonus.

Net trečdalį Bulgarijos užima miškai.

Šalis yra viena iš stambiausių pasaulyje vyno gamintojų.

Mastika – vietinis stiprus anyžinis alkoholinis gėrimas, kuris geriamas stipriai atšaldytas ir užgeriamas airanu.

Bulgarai giriasi turintys mini Eifelio bokštą  Auksinių kopų kurorte.

Bulgarija yra minima kaip šiuolaikinio jogurto tėvyne, todėl čia jis yra vienas populiariausių maisto produktų.

Teigiama, jog bulgarai pagamina 85 proc. viso pasaulio rožių aliejaus.

 

Bulgarija yra tinkama kryptis tiems, kurie nori kokybiško poilsio ne itin karštame paplūdimyje už nedidelę kainą.