x
Kodėl Bulgarija?

Kodėl Bulgarija turėtų tapti kita kelionės kryptimi?

Bulgarija – kalnuotoji valstybė Balkanų pusiasalyje. Siena su Rumunija –Dunojaus upė. Šalies rytinius krantus skalauja Juodoji jūra, prie kurios vasaros sezono metu suplūsta keliautojai. Pajūrio juosta tęsiasi net 378 km ir eina per 9 Bulgarijos kurortus.  Rugpjūčio mėnesį čia laikosi 28 laipsnių temperatūra.  Taigi pats geriausias metas apsilankyti ir pasigrožėti Bulgarija – rugpjūtis!

Kodėl Bulgarija?

Aukso spalvos smėlio paplūdimiais garsėja Auksinių kopų kurortinis regionas – iš čia ir kilo šio kurorto pavadinimas. Auksinių kopų kurortas traukia savo gamta bei nepriekaištinga ekologine būkle. Kitas, pats didžiausias Bulgarijos kurortinis regionas – Saulėtas krantas, kuris yra vienas populiariausių tarp keliautojų. Tai yra ir pats didžiausias turistinis regionas prie Juodosios jūros, jis puikiai tinka tiems, kurie nori tiesiog pailsėti ir pasidžiaugti atostogomis prie smėlėtos jūros pakrantės. Šiame regione beveik nėra vietinių gyventojų, taigi visas regionas orientuotas į kokybišką keliautojų poilsį. Šis kurortas pasižymi švara bei ekologija..

 

Tiems, kurie nori ne tik poilsiauti, tačiau ir pažinti kraštą, vertėtų keliauti į Nesebarą. Čia gausu įvairių istorinių epochų ženklų. Miesto pradžioje stovintis vėjo malūnas, senoviniai miesto namai, viduramžių bei romėnų laikų tvirtovės sienos likučiai, bizantiškos ir bulgariškos bažnyčios. Kadangi norima ir pailsėti, Nesebare galima apsilankyti didžiausiame vandens parke visoje Bulgarijoje.

 

Kodėl Bulgarija?

 

Keli įdomūs faktai apie šalį

Bulgarai nesutikdami linksi galvą, o sutikdami ją kraipo į šonus.

Net trečdalį Bulgarijos užima miškai.

Šalis yra viena iš stambiausių pasaulyje vyno gamintojų.

Mastika – vietinis stiprus anyžinis alkoholinis gėrimas, kuris geriamas stipriai atšaldytas ir užgeriamas airanu.

Bulgarai giriasi turintys mini Eifelio bokštą Auksinių kopų kurorte.

Bulgarija yra minima kaip šiuolaikinio jogurto tėvyne, todėl čia jis yra vienas populiariausių maisto produktų.

Teigiama, jog bulgarai pagamina 85 proc. viso pasaulio rožių aliejaus.

 

Bulgarija yra tinkama kryptis tiems, kurie nori kokybiško poilsio už nedidelę kainą.